Skip links

İnsan Sarraflığı

Herkes kendini biraz insan sarrafı sanır. Zihin okumaya kalkmak en büyük alışkanlıklardan biridir. Fakat bu işi gerçekten ne kadar iyi yapıyorsunuz? Yanlış zihin okumanın sonuçları hayatınızı hüsrana çevirebilir. Özel hayatınızdaki ufak bir sürtüşme, yaşantınızda gereksiz strese yol açabileceği gibi, işyerinizdeki performansınızı engelleyerek üretkenliğinizi azaltabilir. Ya da iş yaşamınızdaki yanlış iletişim, özel ilişkilerinize yansıyarak onları zayıflatabilir. İnsanlar arası farklılıklar sürtüşmenin ana kaynağıdır.

İnsanların davranışlarını önceden tahmin ederek ve onları anlayarak, farklılıkları lehinize dönüştürerek daha hoş ve üretken ilişkiler yaratmak mümkün. Davranışlar insanların iç hallerinin yansımasıdır. Anahtarlar görüntüde birbirine ne kadar benzerse benzesin, kilidi ancak doğru anahtar açar. Kalıcı ve güvenilir ilişkiler, diğer insanları doğru okuma becerisi ile sağlanır. Başkalarını tanımanın yolu ise kendini tanımaktan geçer. Hem kendinizi hem de etrafınızdaki insanları daha iyi tanıyarak yaşamınızın akışına yön verebilir, böylece ilişkilerden ve hayattan sürekli zevk alabilirsiniz.

İnsanlarla ortak bir zemin oluşturmanın püf noktalarını öğreneceğiniz eğlenceli ve interaktif bu sunum sayesinde karşınızdakileri etkileyebilecek, onları daha kolay ikna edebileceksiniz. Stres altında bile kazandığınız içgörüyü kullanabilmeyi sağlayacaksınız. İlişkilerinizin niteliğini daha iyi hale getireceğiniz gibi; daha az sürede, daha az çabayla daha çok şey yaparak, hem kendinizin hem de etkileşim içinde olduğunuz insanların hayatını kolaylaştıracaksınız. Başarılı olmayı hedefleyen, her alanda uyumlu ilişkiler kurmak isteyen herkes için kaçırılmaması gereken bir sunum.