Skip links

Lider Yöneticiler

Günümüzde şirket hayatında her anlamda pozitif değer yaratmak çok önemli. Şirketlerin değer yaratmasında yöneticilerin payı büyüktür. Ancak sadece yönetici olmak yetmez. Yoğun bir rekabet içinde olduğumuz sistemde; liderlik, başarılı bir yöneticinin sahip olması gereken en önemli niteliktir. İş hayatında farklı yönetim tarzları sergileyebilmek çok önemlidir.

Liderliğin ve yöneticiliğin iyi bir sentezle harmanlanması ile yönetici başarıdan başarıya koşar. Bu sunumda iki kavram arasındaki benzerlikler ve farklılıklar anlatılıyor.

  • Yere göre, zamana göre, elemana göre, tarz nasıl belirlenmelidir?
  • Lider yönetici yetkinlikleri nelerdir ve bu yetkinliklerin etkin kullanımı için neler yapmak gerekir?
  • Saygı gören ve sevilen bir lider nasıl olunur?
  • Ekipteki bütün beyinleri oyuna dahil etmenin, doğru kişiyi işe almanın, düşük performans gösteren sevdiğiniz bir elemanı işten çıkartmanın, daha fazla iş, daha fazla fırsat yaratmanın, fikirleri ortaya çıkartmanın ve onları yaşama geçirmenin sırları nelerdir?

Sunumda bütün bu soruların cevabını öğreneceksiniz. Ayrıca paylaşılan pozitif ve negatif güncel örneklerde zaman zaman kendinizi bulacaksınız.

Kazanmayı bilen insanlar; işlerini çok seven, kariyerini yönetebilen, içindeki yaratıcılığı ortaya çıkarabilen, çalışma hayatı ile yaşam arasında denge kurmasını becerebilen insanlardır. Bu sunumda bir anne ya da bir baba olarak bile özel hayatınızda kazanımlar sağlayacaksınız.