Skip links

Duyguların Dili – Karla McLaren

İş hayatında söylenen en büyük yalanlardan biri bence “İş hayatında duygulara yer yoktur”.İnsanoğlu rasyonel bir canlı olsa bu cümle geçerli olabilir ancak bizler Duygusal varlıklarız.

Bu kitabın yazarı aslında tüm insanlarda doğal olarak var olan ancak üstünü örtüp unuttuğumuz “Empat” olma özelliğine sahip.Gerçekten de günlük yaşantımızda duygularımızla ilişkimiz kopmuş durumda.Duygularımızı yönetemiyoruz ama farkında bile olmadan duygularımız tarafından yönetiliyoruz.Yaşadığımız olaylara sadece zihnimizle yaklaşıp çözümler üretmeye çalışıyoruz.

KarlaMcLaren kitapta uygulanması çok basit egzersizlerle her an duygularımızla nasıl temasa geçebileceğimizi anlatıyor.Hatta her bir duygnun aslında bize ne anlatmak istediğine dait kapsamlı bir sözlük de hazırlamış.

Bu kitaptaki bilgiler hayata geçse hayatımızı çok farklı yaşayabileceğimize şahsen benim hiç kuşkum kalmadı.Özellikle merkezleme çalışmasında yaşadığım ve hissettiğim güç benden asla bir daha gitmeyecek.Sırf bu bölüm için bile okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Bu kitabın yazarı Karla ile ülkemizde vereceği eğitimlerle ilgili de temasa geçmniş durumdayım.O eğitimlerde sizlerle de tanışmak umuduyla……..

Yorum Yaz